Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) ogłosiła w poniedziałek, że
Luis Rubiales
, były prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej, został ukarany
trzyletnim zakazem pracy
w instytucjach związanych z futbolem. To kara za pocałowanie hiszpańskiej zawodniczki podczas sierpniowego mundialu kobiet.
Przypomnijmy, że do głośnego incydentu doszło w sierpniu. Podczas ceremonii zakończenia kobiecego mundialu w Sydney Rubiales
pocałował w usta zawodniczkę Jennifer Hermoso
. Moment zarejestrowały kamery, a zachowanie prezesa było szeroko komentowane zarówno w Hiszpanii, jak i za granicą. Rubiales co prawda przeprosił za swoje zachowanie, ale tłumaczył, że jego zdaniem w zasadzie nie zrobił nic złego.
Wkrótce po incydencie
FIFA
zawiesiła Rubialesa w obowiązkach i wszczęła własne postępowanie w sprawie. W poniedziałek ogłoszono, że były prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej został ukarany
trzyletnim zakazem pracy w instytucjach związanych z futbolem
.
"Komisja Dyscyplinarna FIFA zakazała Luisowi Rubialesowi, byłemu prezesowi Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej wszelkiej działalności związanej z piłką nożną na poziomie krajowym i międzynarodowym na trzy lata, uznając, że działał z naruszeniem art. 13 Regulaminu Dyscyplinarnego FIFA" - czytamy w komunikacie FIFA.
Jak dodano, Rubiales został poinformowany o decyzji FIFA w poniedziałek. Zgodnie z przepisami ma 10 dni na złożenie wniosku o uzasadnienie, może również zwrócić się do Komisji Apelacyjnej.
Zaakceptuj pliki cookies Twitter/X, aby zobaczyć ten tweet.
Hej, przypominamy tylko:
1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.
2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.
3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.
2. FIFA Media on Twitter: "The FIFA Disciplinary Committee has banned Luis Rubiales, the former president of the Spanish Football Association, from all football-related activities at national and international levels for three years▶️ https://t.co/BtyFhH5Fmt pic.twitter.com/wROu12rJPm / Twitter"https://x.com/fifamedia/status/1718948130794652101?s=20