Logo
  • DONALD
  • SEKRETARZ OBRONY UK ZAPOWIADA POMOC UKRAINIE, ŻEBY MOGŁA WALCZYĆ TAKŻE W ZIMIE

Sekretarz obrony UK zapowiada pomoc Ukrainie, żeby mogła walczyć także w zimie

12.11.2022, 11:30
fot. East News
Brytyjski minister
Ben Wallace
wraz z szefem NATO J
ensem Stoltenbergiem
obserwował w czwartek szkolenie ukraińskiego wojska w Leedle. W rozmowie z mediami zapowiedział, że
Wielka Brytania
zimą zwiększy wsparcie dla ukraińskich Sił Zbrojnych.
- Nadchodzi zima i to jest ważne wyzwanie dla obu stron. Jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić ukraińskim żołnierzom najlepsze podstawowe umiejętności, bo już wiemy, że rosyjska armia tego nie robi - powiedział Ben Wallace. 
Wielka Brytania dostarczy Ukrainie m.in.
1000 kolejnych pocisków rakietowych ziemia-powietrze
. Jak podkreślono w komunikacie prasowym, jest to "odpowiedź na ukraińskie prośby o zwiększenie zdolności obrony powietrznej, a pociski będą odgrywać kluczową rolę w zapewnianiu Ukrainie obrony powietrznej i ochronie jej infrastruktury krytycznej, która jest nieustannie celem Rosji".
Pociski mogą być używane w połączeniu z istniejącymi zasobami Sił Zbrojnych Ukrainy. Sprzęt składa się z wyrzutni i pocisków rakietowych i jest zdolny do zestrzeliwania celów powietrznych, w tym rosyjskich dronów i pocisków manewrujących.
Brytyjskie Ministerstwo Obrony informuje, że w tamtejszych ośrodkach 7400 ukraińskich rekrutów zostało przeszkolonych przez siły brytyjskie przy współpracy innych ośmiu państw. Obecnie w Wielkiej Brytanii przebywa na szkoleniu
1900 żołnierzy
. Po jego ukończenia otrzymają niezbędne wyposażenie: odzież bojową, kamizelki kuloodporne, apteczki i śpiwory przystosowane do niskich temperatur.
Ukraińskie Siły Zbrojne otrzymają także od Wielkiej Brytanii
 25 000 zestawów odzieży termicznej na ekstremalne warunki pogodowe, 20 000 śpiworów i 150 namiotów
"To odpowiedź na ukraińskie prośby o więcej sprzętu na zimę. Wojska ukraińskie kontynuują walkę o wyzwolenie swojego kraju spod sił rosyjskich, ale szybko zbliża się zima, kiedy temperatury w niektórych częściach kraju mogą spaść do minus 20°C" - podaje brytyjskie ministerstwo. 

 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA