Logo
  • DONALD
  • KUKIZ O POROZUMIENIU PROGRAMOWYM Z PIS: TO JEDEN Z WAŻNIEJSZYCH DNI W MOIM ŻYCIU

Kukiz o porozumieniu programowym z PiS: to jeden z ważniejszych dni w moim życiu

14.06.2021, 10:15
Dziś
Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński
zdradzili
szczegóły porozumienia programowego,
w ramach którego dojdzie do współpracy pomiędzy PiS a Kukiz’15. Porozumienie to efekt wielomiesięcznych rozmów, które prowadzili liderzy obu formacji.
- To porozumienie, które zakłada, że
poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz'15
. Na początku pójdą takie jak ustawa antykorupcyjna, o dniu referendalnym i bardzo ważna o sędziach pokoju. Nasi koledzy będą
wspierać Polski Ład
i wspierać to wszystko, by trwał układ polityczny w polskim parlamencie - powiedział podczas konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.


- To jest przedsięwzięcie bardzo ważne, z punktu widzenia merytorycznego, bo formacja, której przywódcą, twórcą i uosobieniem jest pan przewodniczący Paweł Kukiz ma wiele bardzo interesujących pomysłów, które mogą zmienić jakość polskiej demokracji, jakość polskiego życia publicznego. To jest ryzykowne, ale my podejmiemy ryzyko wprowadzenia tego w życie, ale oczywiście w taki sposób, żeby w każdym przypadku było to zgodne z konstytucją. Z drugiej strony wsparcie tej grupy, tej formacji, jest dla nas ważne zarówno z punktu widzenia arytmetyki parlamentarnej, ale także oznacza rozszerzenie spektrum politycznego, poglądów osób, do których możemy dotrzeć, możemy przekonywać - dodał.
Prezes PiS podkreślił, że bardzo liczy na współpracę, bo
"sprawność Pawła Kukiza w przekonywaniu i mówieniu do społeczeństwa jest niezwykła":
- Chciałem się podzielić swoją radością z faktu podpisania porozumienia programowego z PiS. Po raz pierwszy pojawiła się szansa wprowadzenia kluczowych zmian ustrojowych, które naprowadzają Polskę na drogę ustroju w pełni demokratycznego - stwierdził z kolei Kukiz’15.
- Zjednoczona Prawica to jedyna obecnie opcja władna przegłosować te kluczowe zmiany ustrojowe. Powołany zostanie także zespół ds. prac nad nadaniem każdemu obywatelowi RP indywidualnego biernego prawa wyborczego, bo teraz mamy do czynienia tylko z prawe stadnym, partyjnym. Chcemy pójść w stronę ordynacji mieszanej - dodał.
Kukiz podkreślił, że sam nie dałby rady wprowadzić zmian w polskim prawie:
-
To jeden z ważniejszych dni w moim życiu
. Liczę na owocną współpracę, na to, że jeszcze za mojego życia Polska uzyska takie prawo, gdzie będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy państwem w pełni demokratycznym.
Sam nie dałbym rady tego osiągnąć - bez pieniędzy, bez szczególnego wsparcia mediów, przy hejcie
. Cieszę się, że jest jak jest i mam nadzieję, że wygramy Polskę - powiedział.
W sieci pojawiło się wiele komentarzy po konferencji:
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA