Logo
  • DONALD
  • INFLUENCER OD "PIERWOTNEJ DIETY" PRZYZNAŁ, ŻE POMPUJE STERYDY, ALE DALEJ UWAŻA SWÓJ PRZEKAZ ZA POŻYTECZNY

Influencer od "pierwotnej diety" przyznał, że pompuje sterydy, ale dalej uważa swój przekaz za pożyteczny

04.12.2022, 08:34
Influencer 
Brian Johnson
 znany jako Liver King opublikował nagranie, w którym odpowiada na krążące w sieci zarzuty dotyczące przyjmowania sterydów. Przyznaje, że rzeczywiście korzysta z tego typu leków i przeprasza, że okłamał swoją społeczność.
Liver King od sierpnia zeszłego roku zdobył na Instagramie 1,7 mln obserwujących. W sieci zachęca do
"pierwotnego" stylu życia
, w tym stosowania diety opartej na "pierwotnym" pożywieniu, takim jak zwierzęce płuca czy wątroby. Pokazuje także ekstremalne techniki treningowe, pozycjonując się jako współczesny i jednocześnie pierwotny wojownik i guru. Sława w internecie pomogła mu w wypromowaniu
internetowego sklepu
, w którym można kupić kapsułki zawierające m.in. organy wołowe, rybie jaja, szpik kostny, czy pigułki z krowiego jelita.
Ostatnio w sieci pojawiło się jendak wiele
zarzutów
dotyczących sylwetki influencera. Autor youtubowego kanału More Plates More Dates zarzucił mu
przyjmowanie leków zwiększających wydolność, w tym sterydów i ludzkiego hormonu wzrostu
. W swoim filmie opublikował szereg maili, które Liver King miał wysłać do swojego trenera. W wiadomościach Johnson opowiada o swoich planach zdobycia miliona obserwatorów w mediach społecznościowych dzięki doprowadzeniu swojego ciała do "szczytu". Specjalnie dobrana terapia miała kosztować go 11 tysięcy dolarów miesięcznie. 
Pisaliśmy o tym tutaj: 
Początkowo Liver King nie odnosił się do krążących w sieci zarzutów. Teraz jednak opublikował na YouTube film, w którym
przeprasza
, że kłamał,
przyznaje, że przyjmuje sterydy
, a do projektu "Liver King" odnosi się w czasie przeszłym.
- Przyznaję się, że spieprzyłem na całej linii. Przepraszam tak bardzo, jak tylko mężczyzna potrafi - mówi Liver King.
Influencer przyznaje, że brał i wciąż bierze sterydy pod kontrolą specjalisty, a
Liver King był "eksperymentem", który miał mu pomóc w rozpowszechnieniu jego "przekazu
". Johnson mówi w tym kontekście o problemach zdrowia psychicznego, z którymi "borykają się teraz młodzi mężczyźni": depresji, stanach lękowych i samobójstwach. Stwierdza, że gdy mówi w swoich filmach o niskiej samoocenie, mówi również o sobie i przyjmując postać "Liver Kinga" chciał zwrócić na to uwagę. 
Johnson
zaprzecza, że Liver King miał służyć promocji jego biznesu
. Stwierdza, że gdy rozpoczynał karierę, jego biznes z suplementami już odniósł sukces, a on sam był zamożny. Twierdzi też, że nigdy nie spodziewał się, że jego "projekt" zdobęcie taką popularność i zarzeka się, że nie zaplanował tego, jak sugeruje autor kanału More Plates More Dates. W nagraniu nie zaprzecza ani nie potwierdza autentyczności maili, które opublikowano w sieci. 
Influencer obiecuje także, że w przyszłości będzie mówił o stosowaniu sterydów w sposób "otwarty", ponieważ "wierzy", że "jest odpowiedni czas i miejsce na stosowanie tego typu farmakologicznej interwencji, ale pod opieką lekarza". Zapewnia jednocześnie, że
nigdy nie przeszedł żadnej operacji plastycznej
i nie wszczepił sobie implantów, jak sugerują niektóre komentarze w sieci. 
Większość reakcji na nagranie i przeprosiny influencera jest
negatywna
. Komentujący krytykują go za to, że usprawiedliwia swoje kłamstwa, powołując się na chęć mówienia o problemach zdrowia psychicznego. Niektórzy są przekonani, że jest to jedynie forma "damage control" i zauważają, że Liver King nigdy nie przyznałby się do przyjmowania sterydów, gdyby nie został przyłapany. Inni piszą, że Liver King za swoje kłamstwa nie zostanie nawet ukarany, bo jest tylko influencerem, a nie sportowcem. Wskazują też, że nic nie wskazuje na to, aby afera przeszkodziła jego popularności. Choć Johnson o "projekcie Liver King" mówi już w czasie przeszłym, zapewne wciąż będzie nagrywał filmiki i promował "pierwotny" styl życia. 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA