Logo
  • DONALD
  • PAPIEŻ W WIELKANOCNYM ORĘDZIU MÓWIŁ O WOJNIE, ALE DALEJ NIE UDAJE MU SIĘ POWIEDZIEĆ, KTO NA KOGO NAPADŁ

Papież w wielkanocnym orędziu mówił o wojnie, ale dalej nie udaje mu się powiedzieć, kto na kogo napadł

18.04.2022, 07:40
fot. East News
Papież Franciszek wygłosił orędzie w niedzielę na placu Świętego Piotra, w którym
prosił wiernych, żeby nie przyzwyczajali się do wojny
. "To Wielkanoc wojny [...]
Przestańmy prężyć muskuły
, gdy ludzie cierpią"- apelował. Głowa Kościoła
wciąż nie nazywa Rosji agresorem
.
- Widzieliśmy zbyt wiele przelewu krwi, zbyt wiele przemocy. Nasze serca wypełnił strach i udręka, podczas gdy wielu naszych braci i sióstr musiało schronić się, żeby bronić się przed bombami. Wobec niedowierzających spojrzeń uczniów On powtarza: Pokój wam. W tę Wielkanoc wojny nasze spojrzenia są pełne niedowierzania - podkreślił.
Papież nawiązał do manifestu działacza społecznego Bertranda Russella i fizyka Alberta Einsteina z 1955 roku, którzy nawoływali do pokoju.
- Niech konflikt w Europie sprawi, abyśmy bardziej przejmowali się także innymi sytuacjami napięcia, cierpienia i bólu, które dotykają zbyt wielu regionów świata, a o których nie możemy i nie chcemy zapomnieć - mówił.
Franciszek udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi i dodał, że "świat potrzebuje Chrystusa, który zmartwychwstał, aby uwierzyć w zwycięstwo miłości i mieć nadzieję na pojednanie".
- Niech nastanie pokój dla udręczonej Ukrainy, tak ciężko doświadczonej przemocą i zniszczeniami okrutnej, bezsensownie rozpętanej wojny. Wybierzmy pokój. Przestańmy prężyć muskuły, gdy ludzie cierpią. Proszę, nie przyzwyczajajmy się do wojny, włączmy się wszyscy w wołanie o pokój, z naszych balkonów i na ulicach! Niech rządzący państwami wsłuchają się w wołanie ludu o pokój - nawoływał. 
Zwierzchnik Kościoła zauważył, że pośród bólu wojny pojawiają się znaki otuchy, m.in. otwarte drzwi dla ukraińskich uchodźców w całej Europie. Apelował również o pokój i pojednanie na Bliskim Wschodzie, w Mjanmie i w Afryce.
Kontrowersje ostatnio wzbudził pomysł Watykanu na wielkopiątkową Drogę Krzyżową -
Ukrainka i Rosjanka niosły razem krzyż wraz ze swoimi rodzinami
. Andrij Jurasz, ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej, wyraził zaniepokojenie realizowaną koncepcją:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA