Logo
  • DONALD
  • 28-LATEK SFINGOWAŁ SWOJE PORWANIE, BY WYŁUDZIĆ OD RODZINY 7,5 MLN ZŁ OKUPU

28-latek sfingował swoje porwanie, by wyłudzić od rodziny 7,5 mln zł okupu

11.05.2021, 07:25
Na początku kwietnia
28-letni początkujący biznesmen spod Warszawy
nie wrócił na noc do domu. Niedługo później rodzina i przyjaciele mężczyzny zostali poinformowani za pomocą komunikatora internetowego, że został on
porwany.
Sprawą zajęło się Centralne Biuro Śledcze Policji i kryminalni z Komendy Stołecznej Policji. Czynności z udziałem 300 funkcjonariuszy prowadzono przez 6 dni.
Porywacze mieli zażądać od rodziny
30 bitcoinów, czyli prawie 7,5 mln złotych
, w przeciwnym razie porwany miał być zabity. Przesłano także nagranie audio z głosem 28-latka, który prosi o przekazanie okupu:
- Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawca porwania w zamian za uwolnienie mężczyzny, zażądał od członków jego rodziny kilku milionów złotych, grożąc przy tym pozbawieniem życia porwanego. Dowodem uprowadzenia miało być przesłane nagranie audio uprowadzonego, w którym płaczącym głosem prosił o spełnienie żądań porywaczy - poinformowała nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.
- Policjanci pracowali pod ogromną presją czasu sądząc, że może być zagrożone życie mężczyzny, a każda chwila zwłoki może doprowadzić do tragedii. Jednak w miarę zbierania informacji, w policjantach narastało przekonanie, że wcale nie doszło do uprowadzenia - przekazała rzeczniczka.
W trakcie śledztwa okazało się, że
mężczyzna wraz z kolegą sfingował swoje porwanie, by wyłudzić pieniądze na własną działalność gospodarczą
. Mężczyzna myślał, że środki na jego okup przekaże majętna krewna, jednak gdy tak się nie stało, mężczyzna wrócił do domu. Policji powiedział, że porywacze pozwolili mu wyjść. Ostatecznie 28-latek i jego wspólnik zostali zatrzymani.
Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania
wymuszenia rozbójniczego
:
- Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyny zarzucone podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 - przekazała prok. Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA