Logo
  • DONALD
  • MINISTER ZDROWIA PRZYZNAJE, ŻE TROCHĘ NIE PYKŁO: "NASZE WSZELKIE PLANY I DŁUGOTERMINOWE ZAPOWIEDZI NIESTETY SIĘ NIE SPRAWDZAJĄ"

Minister zdrowia przyznaje, że trochę nie pykło: "nasze wszelkie plany i długoterminowe zapowiedzi niestety się nie sprawdzają"

25.02.2021, 10:35
Dziś gościem Roberta Mazurka w
Porannej Rozmowie
w RMF FM był
minister zdrowia Adam Niedzielski
. Polityk przebywa na kwarantannie, po tym jak miał kontakt z zarażonym koronawirusem Michałem Dworczykiem. Przyznał, że dziś ma zamiar przeprowadzić test.
Rozmowa dotyczyła pandemii koronawirusa. Minister szacuje, że w szczycie trzeciej fali
dzienne liczby zakażeń mogą być na poziomie 15-16 tys. zakażeń.
- Prognozy pokazują, że szczyt 3. fali ma być na poziomie 10-12 tys. - chodzi o średnią tygodniową. W tej chwili jest na poziomie ok. 8 tys. Oznacza to, że
dzienne liczby zakażeń mogą być na poziomie 15-16 tys. Nie będę ukrywał, że jeżeli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to będziemy musieli rozważać scenariusz, by Wielkanoc spędzić w domu
 - przyznał Adam Niedzielski. 
Niedzielski przyznał także, że
być może zbyt późno
zdecydowano się na wprowadzenie zakazu
zakrywania ust i nosa samą przyłbicą
.
Minister zdrowia przyznał także, że plany długoterminowe dotyczące pandemii przedstawiane przez rząd nie sprawdzały się:
-
Wszelkie plany i długoterminowe zapowiedzi, które przedstawialiśmy, niestety się nie sprawdzają.
Mówię tutaj o takim podejściu kryterialnym, bo w listopadzie czy grudniu w zasadzie mówiliśmy o tym, że będziemy mieli konkretny próg dotyczący liczby zachorowań. To niestety się nie sprawdza, bo jest o wiele więcej parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę, takich jak sytuacja dookoła - dodał. 
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Ale posłuchaj, jest tego więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA