Logo
  • DONALD
  • BYŁY POSEŁ KUKIZA PRZESZEDŁ DO KONFEDERACJI, WCZEŚNIEJ ROZMAWIAŁ TEŻ Z PO I POLSKĄ 2050

Były poseł Kukiza przeszedł do Konfederacji, wcześniej rozmawiał też z PO i Polską 2050

15.11.2022, 15:15
Dziś w Sejmie odbyła się konferencja prasowa
Stanisława Tyszki
i szefa partii KORWiN Sławomira Mentzena. Poinformowano na niej, że były polityk Kukiz’15
dołączył do Konfederacji
i jednocześnie został członkiem
partii KORWiN.
Podczas konferencji Sławomir Mentzen stwierdził, że to ogromny sukces partii:
-
To bardzo silne wzmocnienie zarówno mojej partii, jak i całej Konfederacji.
Jestem przekonany, że będzie nam się dobrze pracować. To wielka nadzieja na to, że ruch wolnościowy będzie teraz rozkwitał - mówił Sławomir Mentzen, prezes partii KORWiN, witając Tyszkę.
- Wrogów naokoło mamy tak wielu, że każda kolejna osoba chcąca razem z nami przywracać normalność jest na wagę złota - stwierdził.
Tyszka z kolei przyznał się, że zastanawiał się nad odejściem z polityki i rozmawiał także z innymi partiami w tym PO i Polską 2050:
- Cieszę się, że mogę dołączyć do czegoś, co daje nadzieję. Od roku zastanawiałem się, co dalej robić. Rozmawiałem z różnymi środowiskami: m.in. z
Platformą Obywatelską,
byłem też namawiany do stworzenia własnego ugrupowania. Przyznam, że myślałem również nad odejściem z polityki i powrotem do pracy naukowej na Uniwersytecie. Gdy poznałem pana prezesa Sławomira, doszliśmy do wniosku, że trzeba połączyć siły - powiedział Stanisław Tyszka.
Później
zachwalał Sławomira Mentzena:
- Jest najmłodszym prezesem partii mającej swoje przedstawicielstwo w parlamencie. Jest najbardziej popularnym politykiem w mediach społecznościowych - wymieniał Tyszka.
 - Mentzen od lat przedstawia ludziom zagadnienia podatkowe i finansowe w sposób inny niż pozostali politycy. Podaje recepty, w jaki sposób wyciągnąć Polskę z dziejowo trudnego momentu - gigantycznej i wciąż rosnącej inflacji. Dlatego bardzo się cieszę, że trafiłem na Sławomira - dodał.
Stwierdził też, że
Konfederacja w ostatnim czasie jako jedyna zachowywała się przyzwoicie:
- Wstępując do partii, wstępuję do Konfederacji. To jedyne ugrupowanie w obecnej kadencji, które zachowywało się w kluczowych momentach przyzwoicie. W momencie polityki proinflacyjnej wtedy, kiedy władza w sposób drastyczny ograniczała prawa obywateli podczas pandemii, i podczas kryzysu uchodźczego - mówił.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA