Logo
  • DONALD
  • W ODPOWIEDZI NA FRANCUSKĄ PETYCJĘ O POWTÓRZENIE MECZU, ARGENTYŃSCY KIBICE ZROBILI PETYCJĘ, ŻEBY "FRANCJA PRZESTAŁA SIĘ MAZAĆ"

W odpowiedzi na francuską petycję o powtórzenie meczu, argentyńscy kibice zrobili petycję, żeby "Francja przestała się mazać"

25.12.2022, 17:05
Francuzi do dziś nie mogą pogodzić się z wynikiem finałowego meczu i domagają się
powtórzenia rozgrywki
. Tymczasem Argentyńczycy zajęli głos w sprawie i utworzyli własną petycję, w której proszą swoich przeciwników, żeby "przestali płakać".
Argentyna po rzutach karnych pokonała Francję (3:3, 4-2) w finale mistrzostw świata w Katarze. Francja nie zgadza się jednak z decyzjami polskiego sędziego Szymona Marciniaka, który był głównym arbitrem starcia i złożyła petycję w sprawie powtórzenia spotkania. 
Zdaniem przegranych błędne ruchy Marciniaka zaważyły na wyniku całego meczu, a konkretnie: podyktowanie rzutu karnego po faulu Ousmane Dembele z 21. minuty oraz bramkę Angela Di Marii, która według francuskich kibiców nie powinna być uznana ze względu na wcześniejszy faul na Kylianie Mbappe. Pod petycją zebrano już ponad 220 tysięcy podpisów.
Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jeden z argentyńskich kibiców utworzył
petycję o tytule "Francjo, przestań płakać"
.
"Już pięć dni temu wygraliśmy tytuł mistrza świata, a Francuzi nie przestali płakać. Cały czas narzekają i nie mogą zaakceptować faktu, że to my, Argentyna, jesteśmy najlepszą drużyną globu. Cel tej petycji jest jasny. Chcemy, aby Francuzi przestali płakać i zaakceptowali w końcu, że to Messi jest najlepszym piłkarzem w historii" - napisano we wniosku na stronie change.org. Pod petycją podpisało się już
ponad 689 tysięcy osób
.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA