Logo
  • DONALD
  • WICEMINISTER I JEDEN Z NAJSŁYNNIEJSZYCH POLSKICH TRAKTORZYSTÓW, NORBERT KACZMARCZYK, JEDNAK STRACI STANOWISKO

Wiceminister i jeden z najsłynniejszych polskich traktorzystów, Norbert Kaczmarczyk, jednak straci stanowisko

13.09.2022, 07:00
fot. East News
Wiceminister rolnictwa
Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski
w sierpniu wziął ślub ze swoją wieloletnią partnerką Dominiką. Na
wesele
zaproszono
ponad 500 osób
, goście tańczyli do utworów granych na żywo przez zespół Bayer Full, a młodzi dostali w prezencie
ciągnik warty 1,5 miliona zł
.
Gdy wesele i prezent wiceministra rolnictwa pojawił się na ustach wszystkich, polityk zabrał głos i wyjaśnił, że uroczystość była
sfinansowana ze środków prywatnych
. Odniósł się także do ciągnika, który miał otrzymać od brata. Polityk twierdzi, że maszyna formalnie
należy do brata
, a on w ramach prezentu ślubnego otrzymał jedynie jej użytkowanie:
Wczoraj Wirtualna Polska informowała o kolejnych niewygodnych ustaleniach dla wiceministra Norberta Kaczmarczyka. Okazuje się, że
brat polityka
Konrad Kaczmarczyk poinformował urzędników o
stratach związanych z gradobiciem,
które miało mu zniszczyć część upraw soi. Brat polityka chciał uzyskać odszkodowanie. Powołana komisja nie stwierdziła jednak szkód. Inni rolnicy twierdzą, że
danego dnia nie padał nawet grad.
Wirtualna Polska podaje, że wniosek Kaczmarczyka był jedynym dotyczącym strat po gradobiciu, do którego miało dojść 9 czerwca w miejscowości, w której posiada uprawy.
- Do gminy trafił wniosek o oszacowanie szkód złożony przez jednego rolnika. Szkody miały powstać we wsi Kępie 9 czerwca 2022 roku w wyniku gradobicia. Powołana została komisja wojewódzka. Z tego, co wiem, nie stwierdzono żadnych szkód na terenie gminy, wskazanego dnia nie wstąpiły też anomalia pogodowe, czyli ulewa, powódź czy gradobicie - mówi wp.pl Jan Basa, wójt gminy. 
- Pierwsze słyszę, żeby w 2022 było tu jakieś gradobicie. Nic takiego sobie nie przypominam - twierdzi jeden z okolicznych rolników.
Brat Karczmarczyka odniósł się do sprawy w przekazanym dziennikarzom nagraniu. Tłumaczył, że
nad jednym polem może padać grad, a nad innym nie:
- Skoro zgłosiłem szkody, to prawdopodobnie w tamtym rejonie gradobicie musiało przechodzić. A że była powołana komisja, która oceniła, że nie, to znaczy, że nie było. Tak to funkcjonuje w rolnictwie, że jeżeli występują na danym terenie szkody, to się to zgłasza. To chyba normalna procedura, tak? A że okoliczni rolnicy. Jacy okoliczni rolnicy? Proszę dane tych okolicznych rolników podać, którzy stwierdzili, że u nich nie było. U jednego rolnika przechodzi gradobicie, a u drugiego nie przechodzi gradobicie - powiedział.
Oprócz tego Wirtualna Polska przypomniała, że rzekome gradobicie miało przejść nad
141-hektarową działką, którą Konradowi Kaczmarczykowi pomógł mu poddzierżawić jego brat - Norbert:
"Dzięki patentowi z poddzierżawą, Kaczmarczyk ominął wprowadzone przez PiS prawo, zgodnie z którym grunty powinni dzierżawić lokalni rolnicy. Za użytkowanie ziemi płaci pięć razy mniej niż gospodarze, którzy startowali w państwowym przetargu" - wyjaśniała Wirtualna Polska.
Okazuje się, że sprawą wiceministra Kaczmarczyka i jego rodziny postanowiło się zająć Prezydium Komitetu Politycznego PiS. Podczas wczorajszego posiedzenia zadecydowano, że Norbert Kaczmarczyk zostanie
odwołany ze stanowiska.
O decyzji poinformował dziś na antenie Polskiego Radia 24 Ryszard Terlecki:
- W poniedziałek prezydium Komitetu Politycznego PiS zdecydowało, że ta dymisja musi nastąpić i ona nastąpi - przekazał szef klubu PiS.
- Koalicjant - Solidarna Polska w tym wypadku będzie mógł uzupełnić tę swoją pulę w rządzie swoim kolejnym innym kandydatem, więc nie widzę tu zagrożenia dla Zjednoczonej Prawicy - mówił Terlecki.
Gazeta.pl informuje jednak, że decyzja ta nie podoba się ekipie Zbigniewa Ziobry, która uważa, że jeśli Kaczmarczyk zostanie zdymisjonowany, wówczas
należy porozmawiać o dymisji szefa KPRM Michała Dworczyka
i ministra Krzysztofa Kubowa.

Dokarm kaczkę przez internet

Cieszymy się, że tu jesteś. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA