Logo
  • DONALD
  • SONDAŻ: PONAD 80% AMERYKANÓW UWAŻA, ŻE JOE BIDEN JEST ZA STARY NA NASTĘPNĄ KADENCJĘ

Sondaż: ponad 80% Amerykanów uważa, że Joe Biden jest za stary na następną kadencję

12.02.2024, 14:10
fot. East News
W niedzielę amerykańska telewizja ABC opublikowała wyniki sondażu, z którego wynika, że łącznie aż 86 proc. Amerykanów uważa, że
Joe Biden jest za stary
na kolejną kadencję. Obecny prezydent USA ma 81 lat, jego niewiele młodszy rywal w nadchodzących wyborach Donald Trump - 77 lat. 
59 proc. badanych wskazało, że zarówno Biden, jak i Trump są za starzy na sprawowanie urzędu prezydenta. 27 proc. respondentów stwierdziło, że tylko 81-latek jest za stary, a 3 proc. uznało, że jedynie Trump jest w zbyt dojrzałym wieku. 
W sondażu wzięło udział 528 dorosłych. Margines błędu próby wynosił około 4,5 pkt procentowego.
Ostatnio prokurator specjalny Robert Hur przygotował raport, w którym dokonał oceny zdolności umysłowych prezydenta. Stwierdzono, że pamięć Bidena "wydawała się mieć znaczne ograniczenia". Okazuje się, że 81-letni mężczyzna nie pamięta m.in. szczegółów debaty dotyczącej wysłania dodatkowych żołnierzy do Afganistanu.
Oliwy do ognia dolewa prześmiewcza kompilacja kilku nagrań z Bidenem, która pojawiła się w styczniu na społecznościowych kanałach Trumpa. Miała udowodnić, że kandydat Demokratów jest za stary na prezydenturę. Wykonano go w formie parodii reklamy. Biały Dom nazwano "ośrodkiem dla seniorów", w którym "mieszkańcy czują się jak prezydenci". 
Podobnie telewizja Fox News regularnie przypomina sytuacje, w którym Biden np. potknął się wsiadając do samolotu. 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA