Logo
  • DONALD
  • KIM KARDASHIAN JAKIMŚ CUDEM PRZEKROCZYŁA LIMITY WODY WPROWADZONE Z POWODU SUSZY I TO O PRAWIE MILION LITRÓW

Kim Kardashian jakimś cudem przekroczyła limity wody wprowadzone z powodu suszy i to o prawie milion litrów

23.08.2022, 10:15
Południowa Kalifornia
trzeci rok z rzędu zmaga się z ogromną
suszą
. W związku z tym lokalne przedsiębiorstwa wodne wprowadzają ograniczenia i limity zużycia wody, nakładając wysokie kary na tych, którzy ich nie przestrzegają. Jak informuje Los Angeles Times, niedawno ponad 2000 mieszkańców zamożnych dzielnic i okolic Los Angeles otrzymało ostrzeżenia o przekroczeniu limitów. Wśród nich są mieszkający tam celebryci, m.in.
Sylvester Stallone, Kevin Hart czy Kim Kardashian
.
Przedsiębiorstwo wodne Las Virgenes Municipal Water District, które dystrybuuje wodę m.in. w zamieszkałych przez celebrytów
Agoura Hills, Calabasas, Hidden Hills
czy
Westlake Village
, w zeszłym roku ogłosiło stan nadzwyczajnej suszy. Wprowadzono wówczas limity na wodę, które zależą m.in. od liczby mieszkańców danej nieruchomości i wielkości ziemi. 1 czerwca tego roku alert został podsieniony, a mieszkańcy wezwani do
redukcji zużycia wody o połowę
. Od grudnia mieszkańcy, którzy przekroczą swój limit, dostają spejcalne zawiadomienia. W czerwcu wysłano ich ponad 2 tysiące. 
Według informacji Los Angeles Times, w
posiadłości Kim Kardashian
w Hidden Hills przekroczono
czerwcowy limit o około 900 tysięcy litrów wody
. W domu jej siostry
Kourtney
w pobliskim Calabasas zanotowano z kolei przekroczenie limitu o prawie 400 tysięcy litrów. Siostry Kardashian odmówiły komentarza w tej sprawie. 
Posiadłość Kim Kardashian w Hidden Hills
Wśród celebrytów regularnie przekraczających limity zużycia wody jest również były gwiazdor NBA
Dwayne Wade.
W jego nieruchomości w Hidden Hills zużyto o 340 tysięcy litrów wody za dużo, tym samym przekraczając limit o 1400%. Los Angeles Times zauważa, że to i tak o wiele mniejsze przekroczenie niż w maju, gdy Wade przekroczył limit o ponad 1,8 mln litrów. Wade przyznał wówczas, że nadmierne zużycie wody przez awarię w ich basenie. Zapowiedzieli, że wymienili wszystkie zepsute części i zainstalowali system, który pozwoli oszczędzać wodę. 
Nadmierne zużycie wody zanotowano również w wartej 18 milionów willi
Sylvestra Stallone'a
. W czerwcu limit został przekroczony o 533% - ponad 900 tysięcy litrów. W oświadczeniu przekazanym mediom prawnik Stallone'a tłumaczy, że to efekt podlewania ponad 500 drzew znajdujących się na terenie posiadłości. Komik
Kevin Hart
w swojej nieruchomości w Calabasas zużył z kolei o 440 tysięcy litrów wody za dużo, przekraczając limit o 519%. 
Las Virgenes Municipal Water District obsługuje w sumie ponad
75 tysięcy klientów
. Rzecznik przedsiębiorstwa,
Mike McNutt
przyznaje, że mieszkańcy tej części przedmieść Los Angeles są tymi, którzy zużywają najwięcej wody w regionie. W czerwcu 2021 roku było to średnio  985 litrów wody na osobę, dwa razy więcej niż w samym Los Angeles. Apele o oszczędzanie wody powoli przynoszą jednak rezultaty. W czerwcu 2022 średnie zużycie spadło już do 650 litrów na osobę. 
Mike McNutt przyznaje, że wciąż jednak to najbogatsi mieszkańcy w największym stopniu ignorują limity i zużywają ogromne ilości wody. Jego zdaniem
celebryci i influencerzy mogliby natomiast zrobić w tej sprawie wiele dobrego
- Oglądają i śledzą was miliony ludzi. Potrzebujemy, żebyście w tej sprawie stali się liderami. Każdy, kto ma do tego zasoby, powinien stać się w tym przypadku wzorem do naśladowania. To najlepsze, co możecie zrobić - apeluje do celebrytów.
Zobacz też: 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA