Logo
  • DONALD
  • KONFEDERACJA CIERPI Z BRAKU SOLIDARNOŚCI INNYCH PARTII, INTERWENCJA RZĄDOWA U FACEBOOKA TO ZA MAŁO

Konfederacja cierpi z braku solidarności innych partii, interwencja rządowa u Facebooka to za mało

15.01.2022, 12:27
Janusz Cieszyński
, sekretarz z Kancelarii Premiera zajmujący się cyfryzacją potwierdził, że
rząd interweniował
w sprawie usunęcia profilu Konfederacji z Facebooka. Przypomnijmy, że partia straciła swoje konto w zeszłym tygodniu, po kilku ostrzeżeniach. Facebook szybko usunął również kolejne świeżo uruchomione konto Konfederacji. 
- Dostaliśmy w ubiegłym tygodniu informacje, że profil Konfederacji zostanie zdjęty przez Facebooka. Ten profil został zdjęty po kilku godzinach,
polski rząd przekazał już do firmy Meta informację
, że nie zgadzamy się z takim podejściem. Uważamy, że to uzasadnienie, które podano nie jest autentyczne, ponieważ nawet jeżeli były tam treści, których jako rząd, stanowczo nie popieramy, dezinformacyjne w temacie szczepień.  - powiedział Cieszyński podczas piątkowej konferencji prasowej. 
- Po pierwsze, były możliwości adekwatnej reakcji na przykład, poprzez oznaczenie lub usunięcie danego postu lub po prostu zareagowania w taki sposób, który sprawiłby, że wiarygodność platformy, byłaby w jakikolwiek sposób podtrzymana. Dlatego, że nie trzeba długo szukać, żeby znaleźć inne profile, na których takie treści stanowią clou. Platforma nie przedstawiła  ani konkretnych postów, które były przyczyną usunięcia konta ani w transparentny sposób nie przekazała opinii publicznej, dlaczego taka decyzja została podjęta. My się temu stanowczo sprzeciwiamy, uważamy, że tak być nie powinno - dodał.
Również w piątek politycy Konfederacji spotkali się w tej sprawie z przedstawicielami Kancelarii Premiera. Uważają jednak, że
reakcja rządu była nieadekwatna do sytuacji
"Wnioski po spotkaniu z przedstawicielami KPRM: bezsilność rządu ws. cenzury w Internecie jest bardziej widoczna każdego dnia" - napisał na Twitterze
Michał Wawer
, skarbnik Konfederacji.
- Strategia rządu to trzymanie kciuków, żeby Unia Europejska uregulowała funkcjonowanie mediów społecznościowych, zanim zaczną znikać profile kolejnych partii politycznych.
Konfederacja została sama
- mówi na opublikowanym wideo. 
Wawer zapowiada, że Konfederacja złoży pozew przeciwko Facebookowi. 

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA