Logo
  • DONALD
  • NIEMCY WPROWADZAJĄ JEDEN BILET MIESIĘCZNY ZA 9 EURO, ŻEBY LUDZIE CHĘTNIEJ PORUSZALI SIĘ KOMUNIKACJĄ ZBIOROWĄ

Niemcy wprowadzają jeden bilet miesięczny za 9 euro, żeby ludzie chętniej poruszali się komunikacją zbiorową

28.05.2022, 12:00
19 maja Bundestag zatwierdził
miesięczne bilety specjalne za 9 euro
, które będą dostępne w czerwcu, lipcu i sierpniu. Z kolei Bundesrat przyjął niezbędną poprawkę do ustawy o regionalizacji, która pozwala na sprzedaż biletu
od 1 czerwca
. Podróżujący będą mogli w ramach oferty korzystać z kolei lokalnych i regionalnych. 
Rząd przeznaczy na ten cel 2,5 miliarda euro. Pomysł ma złagodzić skutki wzrostu kosztów energii w Niemczech, a także zachęcić pasażerów do rezygnacji z samochodów. Co istotne, promocyjne bilety mogą zakupić również obcokrajowcy.
- Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost cen energii,
chcemy odciążyć społeczeństwo oferując znacznie tańszy bilet
na transport publiczny i przyczynić się do oszczędności energii w dłuższej perspektywie dzięki korzystaniu z transportu publicznego - powiedział Volker Wissing, federalny minister ds. cyfryzacji i transportu.
Deutsche Bahn informuje, że bilety można również kupić na wszystkie 3 miesiące jednocześnie. Do tej pory tygodniowy bilet kosztował 10 euro. Zezwala on na korzystanie z ze wszystkich autobusów, tramwajów, pociągów metra, pociągów podmiejskich oraz pociągów komunikacji lokalnej i regionalnej na terenie całych Niemiec.
W ramach oferty nie można korzystać z przejazdów dalekobieżnych pociągami ICE, Intercity i Eurocity, zielonymi pociągami Flix oraz autobusami dalekobieżnymi.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA