Logo
  • DONALD
  • PLATFORMA OBYWATELSKA WRESZCIE WYGRA JAKIEŚ WYBORY, BO ZROBIŁA WEWNĘTRZNE

Platforma Obywatelska wreszcie wygra jakieś wybory, bo zrobiła wewnętrzne

23.10.2021, 17:15
Dziś w
Platformie Obywatelskiej odbywają się wewnętrzne wybory
. W 240 lokalnych biurach partii w całym kraju wystawiono urny wyborcze, do których członkowie partii oddają głosy na liderów struktur regionalnych i powiatowych oraz przewodniczącego partii.
Jedynym kandydatem
na stanowisko
przewodniczącego partii jest Donald Tusk
. Przypomnijmy jednak, że jeszcze w lipcu ubiegania się o tę funkcję nie wykluczał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Karta do głosowania wygląda tak:
- Bardzo się cieszę, że w moim rodzinnym Sopocie mogę tak symbolicznie zamknąć pierwszy etap budowy silnej opozycji. Liczę, że będzie ona na tyle silna, by w najbliższych wyborach dokonać zmiany władzy w Polsce - mówił w sobotę Donald Tusk na briefingu poświęconym głosowaniu.
Rzecznik PO Jan Grabiec, komentując sprawę ocenił, że
lipcowy powrót Tuska ożywił Platformę
:
- To widać również przy tych wyborach, bo do konkurencji wystartowało wiele osób, które do tej pory takich funkcji nie obejmowali. Jesteśmy partią demokratyczną, więc ostatecznie decydują wyborcy. Organizujemy wybory powszechne jako jedyni, nie tylko na poziomie przewodniczącego, ale również jeśli chodzi o szefów regionów czy powiatów. To jest święto Platformy, sam jestem ciekaw kilku rozstrzygnięć, a to pokazuje, że partia żyje - podkreślił.
- Donald Tusk będzie miał po tych wyborach mocny mandat, bo dotąd był p.o. przewodniczącego. Choć autorytet Donalda Tuska jest taki, że niezależnie od tego, czy jest pełniącym obowiązki, czy wybranym szefem, wszyscy w Platformie liczą na to, że pociągnie partię do przodu. To jest zmiana sytuacji formalnej, ale też okazja do tego, żeby dokonać zmian w zarządzie. Donald Tusk zapowiadał wzmocnienie obecności kobiet w zarządzie krajowym, więc pewnie po wyborach też będzie się trochę działo - mówił Grabiec.

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA