Logo
  • DONALD
  • KUKIZ OSTRZEGA, ŻE ZACZĘŁA SIĘ OKUPACJA POLSKI PRZEZ TUSKA: "TO JUŻ JEST HARDCORE, IDZIE PO CAŁOŚCI"

Kukiz ostrzega, że zaczęła się okupacja Polski przez Tuska: "to już jest hardcore, idzie po całości"

17.01.2024, 11:30
Paweł Kukiz
po raz kolejny został posłem. Tym razem do Sejmu dostał się z list Prawa i Sprawiedliwości. Dotychczas polityk niepochlebnie wyrażał się na temat Donalda Tuska. Podobne zdanie wyraził również w dzisiejszej rozmowie na antenie Radia Wnet.  Stwierdził, że
Polska "okupowana" jest przez partie polityczne
. Wcześniej nasz kraj miał być pod "okupacją" PiS a teraz Platformy Obywatelskiej, jednak te „okupacje” mają się od siebie różnić:
- Ja się w pewnym sensie zgadzam, że Polska jest okupowana przez partie polityczne nawet nie od transformacji ustrojowej, tylko od 1945 r. Skończyła się okupacja PiS, a rozpoczęła się jeszcze bardziej siermiężna okupacja Platformy Obywatelskiej - ocenił.
Kukiz kontynuując tę retorykę stwierdził, że
Tusk jest "sprawniejszym okupantem":
- Na pewno znacznie sprawniejszym okupantem jest Donald Tusk - podkreślił polityk, porównując premiera do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
-
Formy okupacji Donalda Tuska, to już nie ma zmiłuj.
To już jest hardcore, on idzie po całości. Dla niego znoszenie ustawy uchwałą jest normą. Dla jego urzędników, polecenia wodza partyjnego Tuska są ważniejsze niż uprawnienia prezydenta, więc to już jest hardcore'owa forma okupacji. Forma "okupacji" PiS-u, która ludziom wydawała się siermiężna, to jeszcze nic, w sensie siermiężności w porównaniu z "okupacją", którą rozpoczął Donald Tusk. Rozwija się ona zupełnie bez żadnych hamulców - stwierdził.
Polityk wyjaśnił też, dlaczego Donald Tusk realizuje wszystko w pośpiechu. W jego opinii dzieje się tak, bo
"przyjechał on tu w jasnym celu":
- Jest nim jak najszybsze
sfederalizowanie Polski z Brukselą
na warunkach brukselskich i wprowadzenie euro - powiedział w radiu Wnet.
- Proszę zauważyć, że do tej pory tego KPO nie ma, oni mu kolejne kamienie milowe wrzucili. Lud się cieszy, że "dobrze tak PiS", ale bez względu na to, co się myśli o PiS, po tej obecnej okupacji może być dla wielu niewesoło - podkreślił Kukiz.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA