Logo
  • DONALD
  • KTOŚ NA OLX ZAPROPONOWAŁ PAŃSZCZYZNĘ: MIESZKANIE NA WSI W ZAMIAN ZA PRACĘ NA GOSPODARCE

Ktoś na OLX zaproponował pańszczyznę: mieszkanie na wsi w zamian za pracę na gospodarce

27.11.2020, 18:29
fot. OLX.pl
Na serwisie OLX pojawiło się dosyć osobliwe ogłoszenie. Autor ogłoszenia informuje, że posiada dom i gospodarstwo na wsi i szuka osoby do pomocy. 
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ogłaszający nie oferował żadnego wynagrodzenia finansowego.
fot. OLX.pl
Wymagania są spore. Do obowiązków należą (pisownia oryginalna):
"Uprawianie ogrodu ( 8- 9 arów ogrodu z dwoma namiotami )w sposób ekologiczny czyli: gnojenie, kopanie ( glebogryzarka) sianie, pielenie, niszczenie szkodników, podlewanie, zbieranie plonów, robienie przetworów, dobieranie warzyw, owoców i ziół do uprawy, itp. - Dla jasności produkty typu Roundup w małej dawce nie należą do sposobów ekologicznych :) Dbanie o stajnię, w której są dwie kozy i jeden kuc, czyli: świeże siano i woda, codzienne zbieranie odchodów kucyka i uzupełnianie wyściółki świeżą słomą, u kóz wymiana ściółki raz na miesiąc. Dojenie dwóch kóz dwa razy dziennie, około 2-3 litry mleka dziennie i robienie serów z tego mleka raz w tygodniu ( 2 godziny). Karmienie i pojenie drobiu (na dzień dzisiejszy kilkanaście kur i po kilka gęsi i indyków). Dbanie o kurnik, odchody, ściółka, czystość itp. Rozmnażanie drobiu. Wysiewanie zielonki i ziół na wybiegu dla drobiu. Przygotowanie latem suszu na zimę dla drobiu (pokrzywy, zioła itp.). Bieżące prace naprawcze i usprawniające gospodarstwo oraz inne drobne, których nie sposób przewidzieć. 
Jednym zdaniem: samodzielne prowadzenie gospodarstwa".
W zamian osoba odpowiedzialna za powyższe czynności może liczyć na
"spokój i ciszę na wsi".
"Za te czynnośc
i nie oferujemy żadnego wynagrodzenia finansowego
, natomiast oferujemy: mieszkanie, prąd, woda, gaz, opał na zimę, sfinansowanie zakupów nasion, osprzętu itp do sprawnej uprawy i hodowli możliwość korzystania z tego co wyhodujesz w ogrodzie i w zagrodzie na zasadzie pół na pół (mleko, sery, jaja, mięso, warzywa, przetwory itp.). Ciszę i spokój na wsi, w której kończy się droga :) Z doświadczenia wiem, że sprawny gospodarz nie da rady przejeść z rodziną przez cały rok tego co wytworzy choćby w takim ogródku i zagrodzie przez sezon".
W ogłoszeniu znalazło się też ostrzeżenie dla potencjalnych pracowników:
"Jeśli: nie lubisz zwierząt, nie lubisz dbać o czystość, nic nie umiesz i nie zamierzasz się czegoś nauczyć, masz poważne problemy z alkoholem, lub po prostu jesteś nierobem - to nie marnuj swojegoi naszego czasu".

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA