Logo
  • DONALD
  • KTOŚ NA OLX ZAPROPONOWAŁ PAŃSZCZYZNĘ: MIESZKANIE NA WSI W ZAMIAN ZA PRACĘ NA GOSPODARCE

Ktoś na OLX zaproponował pańszczyznę: mieszkanie na wsi w zamian za pracę na gospodarce

27.11.2020, 18:29
fot. OLX.pl
Na serwisie OLX pojawiło się dosyć osobliwe ogłoszenie. Autor ogłoszenia informuje, że posiada dom i gospodarstwo na wsi i szuka osoby do pomocy. 
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ogłaszający nie oferował żadnego wynagrodzenia finansowego.
fot. OLX.pl
Wymagania są spore. Do obowiązków należą (pisownia oryginalna):
"Uprawianie ogrodu ( 8- 9 arów ogrodu z dwoma namiotami )w sposób ekologiczny czyli: gnojenie, kopanie ( glebogryzarka) sianie, pielenie, niszczenie szkodników, podlewanie, zbieranie plonów, robienie przetworów, dobieranie warzyw, owoców i ziół do uprawy, itp. - Dla jasności produkty typu Roundup w małej dawce nie należą do sposobów ekologicznych :) Dbanie o stajnię, w której są dwie kozy i jeden kuc, czyli: świeże siano i woda, codzienne zbieranie odchodów kucyka i uzupełnianie wyściółki świeżą słomą, u kóz wymiana ściółki raz na miesiąc. Dojenie dwóch kóz dwa razy dziennie, około 2-3 litry mleka dziennie i robienie serów z tego mleka raz w tygodniu ( 2 godziny). Karmienie i pojenie drobiu (na dzień dzisiejszy kilkanaście kur i po kilka gęsi i indyków). Dbanie o kurnik, odchody, ściółka, czystość itp. Rozmnażanie drobiu. Wysiewanie zielonki i ziół na wybiegu dla drobiu. Przygotowanie latem suszu na zimę dla drobiu (pokrzywy, zioła itp.). Bieżące prace naprawcze i usprawniające gospodarstwo oraz inne drobne, których nie sposób przewidzieć. 
Jednym zdaniem: samodzielne prowadzenie gospodarstwa".
W zamian osoba odpowiedzialna za powyższe czynności może liczyć na
"spokój i ciszę na wsi".
"Za te czynnośc
i nie oferujemy żadnego wynagrodzenia finansowego
, natomiast oferujemy: mieszkanie, prąd, woda, gaz, opał na zimę, sfinansowanie zakupów nasion, osprzętu itp do sprawnej uprawy i hodowli możliwość korzystania z tego co wyhodujesz w ogrodzie i w zagrodzie na zasadzie pół na pół (mleko, sery, jaja, mięso, warzywa, przetwory itp.). Ciszę i spokój na wsi, w której kończy się droga :) Z doświadczenia wiem, że sprawny gospodarz nie da rady przejeść z rodziną przez cały rok tego co wytworzy choćby w takim ogródku i zagrodzie przez sezon".
W ogłoszeniu znalazło się też ostrzeżenie dla potencjalnych pracowników:
"Jeśli: nie lubisz zwierząt, nie lubisz dbać o czystość, nic nie umiesz i nie zamierzasz się czegoś nauczyć, masz poważne problemy z alkoholem, lub po prostu jesteś nierobem - to nie marnuj swojegoi naszego czasu".

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA