Logo
  • DONALD
  • ANNA BRYŁKA, NOWA EUROPOSŁANKA KONFEDERACJI ZAPOWIADA, ŻE GŁOSOWAŁABY ZA WYJŚCIEM POLSKI Z UE

Anna Bryłka, nowa europosłanka Konfederacji zapowiada, że głosowałaby za wyjściem Polski z UE

13.06.2024, 13:00
fot. Facebook, @brylkanna / X @Rozmowa_RMF
Anna Bryłka
, nowa europosłanka
Konfederacji
, była dziś gościem Roberta Mazurka w RMF FM, gdzie mówiła m.in. o sukcesie swojej kampanii wyborczej. Przyznała też, że gdyby w Polsce zorganizowano referendum dotyczące wyjścia z UE, to zagłosowałaby "za".
Konfederacja w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskała 12,08% głosów i wyśle do Brukseli aż sześciu swoich reprezentantów. Wśród nich jest Anna Bryłka, która była "jedynką" w Wielkopolsce, a w skali kraju uzyskała
drugi, po Grzegorzu Braunie, najlepszy wynik w Konfederacji
. Głos oddało na nią 111 420 osób. 
Na antenie RMF mówiła, że sukces Konfederacji wynika m.in. z tego, że zajmowała się "realnymi problemami".
- My się w tej kampanii zajmowaliśmy realnymi problemami i myślę, że
Lewica i Trzecia Droga powinny wyciągnąć z tego wnioski.
Nie dostawaliśmy pytań o feminatywy i aborcję. To były pytania o zbiorowe zwolnienia. Jak temu zapobiec. Bo właśnie Wielkopolska to nie tylko Poznań, ale też mniejsze powiaty, gdzie dochodzi do masowych zwolnień. I ci ludzie z dnia na dzień zostają bez pracy - to jest ich realny problem - mówiła.
Bryłka zapowiedziała, że idzie do Parlamentu Europejskiego, aby "reprezentować interesy Polski".
- Przede wszystkim
musimy być przygotowani na to, że znajdziemy się poza Unią Europejską.
Uważam, że Polskę stać na suwerenność i niezależność i że jesteśmy w stanie prowadzić politykę poza Unią - mówiła.
Dopytywana o ewentualne referendum na temat wyjścia z UE, Bryłka stwierdziła, że powinno ono się odbyć, ale jeszcze nie teraz.
- Tak, referendum powinno się odbyć.
To referendum powinno się odbyć w dalszej przyszłości. Ja zagłosowałabym za opuszczeniem UE
- stwierdziła. 
-
Dzisiaj Polska nie jest przygotowana na to, by wyjść z UE.
Stawianie takiego pytania nie ma sensu. Nie jesteśmy w stanie przenieść polityki handlowej z dnia na dzień do Warszawy. Jestem zdania, że zarówno euroentuzjastyczny, jak i eurosceptyczny rząd powinien przygotowywać nas na taki scenariusz. Mamy scenariusz dezintegracji UE, mamy scenariusz Unii wielu prędkości, mamy również taki, w którym Polska będzie zupełnie zmarginalizowanym państwem w strukturach unijnych. Sami Polacy za moment odczują koszty obecności w UE, zwłaszcza wynikające z polityki klimatycznej.
Mówiła również, że UE nie gwarantuje Polsce żadnego bezpieczeństwa, a od tego jest NATO. Jest przeciwna także tworzeniu europejskiej armii.
-
Nie wierzę w żadną europejską armię,
jestem przeciwnikiem tego pomysłu. To jest bardzo niebezpieczny kierunek. Polska sama musi umieć się bronić. Powołanie europejskiej armii będzie powielaniem roli, którą pełni NATO - to osłabienie NATO.
Start w wyborach do PE był kolejną próbą Anny Bryłki w uzyskaniu mandatu. Wcześniej była jedynką na liście w wyborach do parlamentu oraz w wyborach do sejmiku. Sukces odniosła jednak dopiero teraz. 34-letnia polityczka Konfederacji jest absolwentką prawa, skończyła również historię i stosunki międzynarodowe i studia podyplomowe z zakresu handlu zagranicznego. Karierę zawodową Bryłka zaczynała m.in. w Ministerstwie Infrastruktury, gdzie rozliczała fundusze unijne. Podczas studiów związała się z Ruchem Narodowym, którego obecnie jest wiceprezeską. W Konfederacji pełni natomiast funkcję dyrektorki ds. europejskich. 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA