Logo
  • DONALD
  • PAKISTAN ZABLOKOWAŁ TIKTOKA ZA NIEMORALNE TREŚCI

Pakistan zablokował TikToka za niemoralne treści

11.10.2020, 10:01
Władze Pakistanu
zdecydowały się
zablokować aplikację TikTok
na terenie całego kraju. Jak podał tamtejszy Urząd Telekomunikacji (PTA), powodem decyzji są
"niemoralne i nieprzyzwoite" treści
promowane przez platformę. Do urzędu miało wpływać
"wiele skarg"
od obywateli. Wcześniej PTA wielokrotnie ostrzegał chińską spółkę ByteDance, do której należy TikTok, że jeśl nie wprowadzi odpowiedniej moderacji, aplikacja zostanie zablokowana. 
"Wielokrotnie prosiliśmy platformę o wprowadzenie skutecznego mechanizmu blokowania niemoralnych i nieprzyzwoitych treści"
- czytamy. 
"TikTok został poinformowany, że urząd jest otwarty i może zmienić swoją decyzję pod warunkiem zastosowania przez TikTok zadowalającego mechanizmu moderowania treści niezgodnych z prawem" - dodano.
Jak podaje Reuters, decyzja zapadła po tym, jak sprawą osobiście zainteresował się premier Pakistanu, Imran Khan. Oprócz TikToka zablokowano jeszcze kilka innych aplikacji. Z kolei
YouTube
otrzymał od PTA ostrzeżenie i i żądanie zablokowania na terenie Pakistanu treści zawierających "wulgarność, nieprzyzwoitość, niemoralność, nagość i mowę nienawiści".
TechCrunch przypomina natomiast, że
Pakistan to kolejny, po Indiach, duży rynek
, na którym TikTok został zablokowany. Liczba internautów w Pakistanie to ponad
75 milionów,
a aplikacja ByteDance była tam bardzo popularna. Przypomnijmy, że TikTok został zablokowany w Indiach ze względu na wątpliwości co do bezpieczeństwa chińskiej platformy. 

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA