Logo
  • DONALD
  • BŁONIE: POLICJA ROZBIŁA START UP NARKOTYKOWY, KTÓRY WYRAŹNIE MIAŁ WIELKIE PLANY

Błonie: policja rozbiła start up narkotykowy, który wyraźnie miał wielkie plany

01.02.2023, 12:00
W podwarszawskim Błoniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 18 osób podejrzanych o
produkcję narkotyków i handel
. W akcji wzięło udział
ponad 260 policjantów
, w tym funkcjonariusze Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA", a także kontrterroryści z Białegostoku, Bydgoszczy, Kielc, Łodzi i Poznania.
Sprawa sięga 2019 roku, kiedy policjanci zlikwidowali dwa laboratoria, w których wytwarzano amfetaminę. Kolejne czynności pozwoliły na ustalenie powiązań zatrzymanych wówczas osób z zorganizowanymi grupami przestępczymi z Ożarowa i Błonia. 
Zebrany materiał dowodowy doprowadził do zatrzymania 5 osób podejrzanych o wytwarzanie narkotyków na wielką skalę. Jeden z zatrzymanych miał również kierować grupą. 
Kolejne dowody gromadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga pomogły rozpracować strukturę grupy w Błoniu. W zeszłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali 18 osób, zabezpieczając przy tym amfetaminę, marihuanę, MDMA, dwa pistolety, maczety i kastet. Przejęto także blisko 260 tysięcy zł, biżuterię i sztabki złota warte około 250 tysięcy zł. Łącznie na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze i mienie warte
ponad pół miliona zł
.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania, wprowadzania do obrotu i posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu wobec 16 podejrzanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Dotychczas w sprawie występuje 31 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 200 zarzutów.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA