Logo
  • DONALD
  • AWARIA ZASILANIA W TVP: NIE DZIAŁAŁY STRONY, A POTEM SPALIŁY SIĘ SERWERY 

Awaria zasilania w TVP: nie działały strony, a potem spaliły się serwery 

22.08.2020, 07:34
Wczoraj wieczorem
nie działały prawie wszystkie strony internetowe TVP
, w tym TVP.info, gdzie ostatni artykuł ukazał się o 14:45. Awaria objęła również TVP Sport, przez co nie można było obejrzeć transmisji finału piłkarskiej Ligi Europy.
TVP za pośrednictwem mediów społecznościowych informowało, że
awaria spowodowana jest problemami z zasilaniem
Jak ustalił Onet,
awaria dotyczyła całego budynku stacji przy ulicy Woronicza
- W jednej chwili cała sieć administracyjna siadła. Komputery nagle nam się wyłączyły - mówił jeden z pracowników telewizji w rozmowie z Onetem.
Według ustaleń Onetu, kiedy po awarii włączono zasilanie,
spaliły się serwery emisyjne
. Oznacza to dość duże problemy z emisją programów. Programy są wgrywane do komputerów, które automatycznie dodają do nich bloki reklamowe. Bez sprawnych serwerów TVP musi przejść na emisję ręczną i kłopotliwą ręczną koordynację reklam. 
Rano strony TVP zaczęły działać, choć wciąż mają występować problemy z dodawaniem nowych materiałów. Według Onetu nie udało się natomiast usunąć awarii serwerów, a poranne programy, m.in. transmisję z Jasnej Góry i Pytanie na śniadanie, wyemitowano ręcznie. 

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA