Logo
  • DONALD
  • KACZYŃSKI CICHACZEM ODSZEDŁ Z RZĄDU, BY ZAJĄĆ SIĘ TYM, "CO JEST DLA PRZYSZŁOŚCI POLSKI NAJWAŻNIEJSZE", CZYLI WYBORAMI

Kaczyński cichaczem odszedł z rządu, by zająć się tym, "co jest dla przyszłości Polski najważniejsze", czyli wyborami

21.06.2022, 07:00
fot. East News
Jarosław Kaczyński
od dłuższego czasu zapowiadał już, że niebawem odejdzie z rządu. Dotychczas prezes PiS pełnił funkcje wicepremiera i szefa komitetu do spraw bezpieczeństwa. Teraz Kaczyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazał, że
nie jest już w rządzie.
Premier Morawiecki i prezydent Duda mieli już podpisać dokumenty związane z odejściem prezesa PiS z rządu:
- Już w tej chwili nie jestem w rządzie.
Wniosek o odwołanie już złożyłem do premiera i został on przyjęty.
O ile mi wiadomo, to prezydent też go podpisał - stwierdził.
Prezes PiS stwierdził też, że jest
zadowolony z działań
, które podjął w czasie swojego urzędowania na stanowisku wicepremiera. Dodał, że zrealizował swój plan:
- Choć nie będę ukrywał, że w tym planie nie było wojny, choć był on przygotowywany na ewentualność wojny. Sądzę, że w tym czasie zapadły te najważniejsze decyzje odnoszące się do tego, by Polska uniknęła bardzo trudnego losu. Chcemy się na tyle zbroić, aby ewentualny atak na nasz kraj był całkowicie nieracjonalnym przedsięwzięciem - podkreślił Kaczyński.
- Oczywiście miałem być o cztery miesiące krócej w rządzie, ale wybuchła wojna w Ukrainie. Dzisiaj przebieg wojny jest taki, że nie wiadomo, kiedy się ona skończy. Natomiast mniej więcej wiadomo, kiedy będziemy mieli wybory, w związku z tym musiałem wybrać i wybrałem. Chętnie bym doczekał do końca wojny, ale wygląda na to, że będzie się ona ciągnęła dłużej - zaznaczył.
Teraz prezes PiS ma zamiar
skoncentrować się "na tym, co jest dla przyszłości Polski najważniejsze", czyli wyborach
:
- Postanowiłem, że muszę się skoncentrować na tym, co jest dla przyszłości Polski najważniejsze. To nie tak, że przeceniam swoją rolę, chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy. Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy, a jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy - dodał.
Nowym wicepremierem ma zostać szef MON
Mariusz Błaszczak
:
- Nie jest już właściwie tajemnicą, że to ma być szef MON Mariusz Błaszczak. To jest całkowicie naturalna decyzja. Mamy wojnę, a on jest ministrem obrony, więc w tej szczególnej sytuacji, w jakiej jesteśmy, takie połącznie ma bardzo duże zalety - powiedział.
Jeśli chodzi o inne zmiany w rządzie, to Jarosław Kaczyński przyznał, że planowana jest jeszcze jedna związana z funkcjonowaniem Komitetu ds. bezpieczeństwa. Prezes PiS przekazał, że zastępca szefa KPRM i sekretarz komitetu Zbigniew Hoffmann ma zostać powołany na ministra i będzie mu podlegał bieżący nadzór nad komitetem:
- Trzeba pamiętać, że minister Błaszczak w wielkiej mierze będzie musiał się jednak zajmować MON, a Komitet ds. bezpieczeństwa zajmuje się sprawami służb specjalnych, MSWiA, MSZ, a także - choć w mniejszej mierze - sprawami resortu sprawiedliwości. W związku z tym tam ktoś musi 'czuwać' na co dzień. To powinien być człowiek w odpowiedniej randze - mówił Jarosław Kaczyński.
Do odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu odniósł się dziś rano
Zbigniew Ziobro
:
-
Brak Jarosława Kaczyńskiego w rządzie będzie optycznie zauważalny
, natomiast myślę, że wszyscy spodziewaliśmy się takiej decyzji, zapowiadał iż nosi się z takim zamiarem - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro


- On był głównym sprawcą politycznym potężnego programu, niespotykanego w historii naszego kraju, przeznaczenia ogromnych środków na rozbudowę polskiej armii. Bez ogromnego poparcia pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego ten program w takiej skali nie przeszedłby przez rząd. Oczywiście, ja bym popierał ten program, ale wiem, że nie wszyscy byli tak entuzjastycznie nastawieni, bo to ogromne pieniądze - dodał.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA