Logo
  • DONALD
  • FILIPINY: CHŁOPIEC PRZEŻYŁ LAWINĘ BŁOTNĄ CHOWAJĄC SIĘ W LODÓWCE

Filipiny: chłopiec przeżył lawinę błotną chowając się w lodówce

22.04.2022, 09:00
Ratownicy uratowali 11-letniego CJ Jasmego, który przeżył osunięcie ziemi spowodowane przez tropikalną burzę w Baybay City w regionie Leyte na Filipinach. Chłopiec niewiele myśląc
ukrył się w lodówce, gdzie spędził niemal całą dobę.
 
Lokalne władze poinformowały, że znalazły chłopca leżącego w lodówce podczas akcji ratunkowej w wiosce Kantagnos. 15 kwietnia, czyli w dzień, kiedy doszło do osunięcia ziemi, 11-latek przebywał w swoim domu z rodziną. Gdy do pomieszczeń zaczął wdzierać się gruz, ten szybko wskoczył do lodówki. Wybór schronienia pozwolił mu przeżyć kataklizm.
Chłopiec złamał nogę oraz doznał kilku stłuczeń, jednak powoli dochodzi do zdrowia w szpitalu. Świadkowie relacjonują, że pierwszymi słowami chłopca po dotarciu w bezpieczne miejsce były: "Jestem głodny". Wujek chłopca Juanito Orellano w rozmowie z GMA News przyznał, że inny krewny próbował uratować dziecko, jednak
chłopiec uznał, że poradzi sobie sam
Krajowe biuro zarządzania katastrofami poinformowało, że na ten moment zarejestrowano 172 ofiar śmiertelnych tropikalnej burzy Agaton. 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA