Logo
  • DONALD
  • SĄD W KATALONII ORZEKŁ, ŻE KOBIETY MAJĄ PRAWO KORZYSTAĆ Z BASENÓW TOPLESS

Sąd w Katalonii orzekł, że kobiety mają prawo korzystać z basenów topless

28.06.2023, 08:00
W 2020 roku w Katalonii wprowadzono prawo równości, które gwarantuje kobietom
możliwość uczęszczania na baseny bez staników
. Przepisy przewidują również, że kobiety mogą na terenie obiektów karmić piersią czy nosić stroje kąpielowe zasłaniające całe ciała m.in. muzułmańskie burkini. 
Mimo tego każdego lata do ratuszy wpływało wiele skarg na pływalnie, które nie respektują tego prawa. W sprawę zaangażowały się aktywistki ruchu Mugrons Lliures.
- To kwestia równości płci: mężczyźni mogą chodzić topless, a kobiety nie? - powiedziała rzeczniczka ruchu Mariona Trabal.
Dlatego departament ds. równości katalońskiego rządu przypomniał w liście skierowanym do władz miejskich, że zabranianie kobietom korzystania z basenów topless "wyklucza część populacji i narusza wolny wybór każdej osoby w odniesieniu do jej ciała". 
Podkreślono, że władze lokalne muszą "bronić przed dyskryminacją z jakiegokolwiek powodu, w tym ze względu na płeć, przekonania religijne lub ubiór".
Za łamanie tego prawa władzom gminy grozi kara w wysokości nawet
500 tysięcy euro
.
Podobnie zadecydowały władze Berlina. Uznano, że kobiety, które wyrzucano z basenów za strój były dyskryminowane, dlatego podjęto decyzję, że wszyscy odwiedzający berlińskie baseny mogą teraz chodzić topless.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA