Logo
  • DONALD
  • TRUMP SKOMENTOWAŁ WRESZCIE ŚMIERĆ NAWALNEGO I POWIĄZAŁ TO Z DESTRUKCJĄ AMERYKI

Trump skomentował wreszcie śmierć Nawalnego i powiązał to z destrukcją Ameryki

20.02.2024, 12:45
Donald Trump
dopiero trzy dni po śmierci
Aleksieja Nawalnego
zdecydował się wspomnieć o rosyjskim opozycjoniście. Nie potępił jednak przy tym reżimu Władimira Putina, a powiązał sprawę z destrukcją Stanów Zjednoczonych, pisząc o "lewicowych sędziach i prokuratorach".
O śmierci Nawalnego rosyjski departament więziennictwa poinformował w piątek, co wywołało wiele międzynarodowych reakcji. Prezydent USA 
Joe Biden
wprost powiedział, że za śmierć opozycjonisty odpowiada sam Putin i podkreślił jedność NATO. Przedstawiciele Komisji Europejskiej mówią z kolei o możliwych kolejnych sankcjach na Rosję. 
Trump, który - jak wszystko wskazuje - w listopadzie będzie walczył w wyborach o powrót na stanowisko prezydenta USA, przez cały weekend milczał na temat Nawalnego, jednocześnie pozostając aktywnym w mediach społecznościowych. Na swojej platformie Truth Social publikował m.in. wpisy krytykujące Bidena.
Do śmierci rosyjskiego opozycjonisty odniósł się dopiero w poniedziałek, w dziwny sposób wiążąc ją z sytuacją w USA.
"
Nagła śmierć Aleksieja Nawalnego bardziej uświadomiła mi, co się dzieje w naszym kraju
. To powolny, stały postęp z zakłamanymi, radykalnie lewicowymi politykami, prokuratorami i sędziami, prowadzącymi nas drogą ku destrukcji. Otwarte granice, sfałszowane wybory, rażąco nieuczciwe decyzje sądów niszczą Amerykę. Jesteśmy narodem umierającym, narodem upadającym" - napisał Trump.
Amerykańskie media zauważają, że Trump
w dalszym ciągu nie potępił Putina
. Skrytykowała go za to
Nikki Haley,
jego konkurentka w prawyborach Republikanów.
"Donald Trump mógł potępić Władimira Putina za bycie morderczym bandytą. Mógł pochwalić odwagę Nawalnego. Zamiast tego ukradł stronę z podręcznika liberałów, potępiając Amerykę i porównując nasz kraj do Rosji" - napisała.
"Donald Trump w dalszym ciągu staje po stronie Władimira Putina - człowieka, który zabija swoich przeciwników politycznych, przetrzymuje amerykańskich dziennikarzy jako zakładników i nigdy nie ukrywał swojej chęci zniszczenia Ameryki" - pisała natomiast w piątek, krytykując Trumpa za brak reakcji na informacje o śmierci opozycjonisty.
Zobacz też: 
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Nikki Haley on Twitter: "Donald Trump could have condemned Vladimir Putin for being a murderous thug.Trump could have praised Navalny's courage.Instead, he stole a page from liberals' playbook, denouncing America and comparing our country to Russia. pic.twitter.com/CxAOGwIQEN / Twitter"https://x.com/NikkiHaley/status/1759598151034368289?s=20
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA