Logo
  • DONALD
  • WEDŁUG NAUKOWCÓW UŻYWANIE ZESTAWU GESTÓW MOŻE ZNACZNIE POPRAWIĆ WIDEOKONFERENCJE

Według naukowców używanie zestawu gestów może znacznie poprawić wideokonferencje

04.08.2022, 16:45
Badacze z University of Exeter oraz University College London opracowali technikę, która ułatwi grupowe wideorozmowy. Video Meeting Signals (VMS) to
zbiór prostych gestów
, które uzupełnią komunikację werbalną.
Rozmowy wideo stały się użytecznym narzędziem dla przemysłu, edukacji i interakcji społecznych. Podczas pandemii COVID-19 wideokonferencje były często jedyną metodą widywania się z innymi ludźmi. Niestety ograniczanie się do rozmów online wiąże się ze złym samopoczuciem psychicznym, słabą komunikacją i zmęczeniem.
W czasopiśmie naukowym PLOS One grupa naukowców opublikowała opracowany przez nich zestaw gestów, które mają na celu
poprawę doświadczeń rozmówców
i przybliżyć rozmowy wideo do spotkań twarzą w twarz. 
Paul D. Hills i jego współpracownicy najpierw przetestowali opracowane sygnały na ponad stu studentach studiów licencjackich. Po przeszkoleniu połowy w zakresie tej techniki, studenci uczestniczyli w dwóch seminariach wideo w grupach po około 10 osób każda, po czym wypełnili ankietę dotyczącą ich doświadczeń.
Analiza wyników ankiety wykazała, że ​​w porównaniu ze studentami, którzy nie przeszli szkolenia VMS, osoby po szkoleniu zgłaszały lepsze doświadczenia osobiste, lepsze odczucia dotyczące grupy seminaryjnej i lepsze wyniki w nauce. Podobne wyniki zaobserwowano w eksperymencie uzupełniającym z uczestnikami, którzy nie byli studentami.
W przyszłości badacze planują kontynuować badania nad VMS. 
- Nasze badania wskazują, że jest coś w używaniu gestów, co wydaje się pomagać w interakcjach online. Może to poprawić wydajność zespołu, sprawić, że spotkania będą mocniej pełniły funkcję integracyjną i pomóc w poprawie samopoczucia psychicznego - dodał Hills. 
Zobacz też:
 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA