Logo
  • DONALD
  • UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH Z GDAŃSKA I SOPOTU TEŻ MASOWO REZYGNUJĄ Z LEKCJI RELIGII

Uczniowie szkół średnich z Gdańska i Sopotu też masowo rezygnują z lekcji religii

07.10.2021, 06:00
Serwis Trojmiasto.pl informuje o
statystykach dotyczących uczęszczania na lekcje religii
w
Gdańsku i Sopocie
. Jeśli chodzi o miniony rok szkolny, to w Gdańsku do publicznych szkół średnich na katechezę chodziło 8894 uczniów i uczennic - 52,11 procent uczniów. Z kolei na etykę chodziło tylko 2,14 procent uczniów, czyli 366 osób. Z danych wynika, że 7080 uczniów i uczennic, czyli 45,75 procent nie chodziło ani na lekcje religii, ani na lekcje etyki.
Z kolei
w nowym roku
szkolnym w
gdańskich
szkołach średnich na religię uczęszcza 10 099 uczniów i uczennic, co stanowi 48,48 procent uczniów, na etykę zapisało się zaś 515 osób, czyli 2,47 procent wszystkich uczniów. Na żaden z tych przedmiotów nie zdecydowało się 10 216 osób, co stanowi
49,04 procent
wszystkich uczniów publicznych szkół średnich.
Serwis podaje także dane z
Sopotu.
W roku szkolnym 2020/2021 na lekcje religii uczęszczało tam 25 procent uczniów, z kolei na lekcje etyki 22,3 procent. Na żaden z tych przedmiotów nie zdecydowało się wówczas 53 procent uczniów szkół średnich.
Jeśli chodzi o nowy rok szkolny, to na religię uczęszcza 25,94 procent uczniów, a na lekcję etyki już 17 procent uczniów szkół średnich. Wato zauważyć, że aż
57,84 procent
uczniów sopockich szkół średnich nie zdecydowało się zapisać na żaden z tych przedmiotów*.
Gdyński magistrat nie prowadzi statystyk dotyczących uczęszczania przez uczniów na lekcje religii i etyki. Serwis podaje jednak, że tam również cieszą się one coraz mniejszą popularnością.
Jako przykład przedstawiono Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni, gdzie w roku szkolnym 2020/2021 na religię uczęszczało 335 osób, na etykę 23 osoby, z kolei na żadne z tych przedmiotów nie chodziło 356 osób. Dla porównania w tym roku szkolnym na religię uczęszcza 278 osób, na etykę 18 osób, zaś na żadne z tych przedmiotów nie chodzą już 444 osoby.
Warto przypomnieć, że w Łodzi, aż 69 procent uczniów szkół średnich nie uczęszcza na lekcje religii.
*Suma niektórych danych wynosi ponad 100%, ponieważ niektórzy uczniowie decydowali się na uczęszczanie zarówno na lekcje religii, jak i etyki.
Zobacz też:

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA