Logo
  • DONALD
  • CHINY PRZYJĘŁY NOWE PRZEPISY, DZIĘKI KTÓRYM UCZNIOWIE BĘDĄ MIELI MNIEJ PRACY DOMOWEJ I ZAPEWNIONY ODPOCZYNEK

Chiny przyjęły nowe przepisy, dzięki którym uczniowie będą mieli mniej pracy domowej i zapewniony odpoczynek

23.10.2021, 17:50
fot. East News
Chiny
przyjęły nowe przepisy związane ze zmianami w edukacji, które mają na celu
zmniejszenie presji związanej z nadmierną ilością zadań domowych
i intensywnymi korepetycjami po lekcjach.
Rodzice mają zapewnić swoim dzieciom rozsądną ilość czasu na odpoczynek i ćwiczenia, a także nie pozwalać na spędzanie zbyt wiele czasu w Internecie.
Warto przypomnieć, że w sierpniu Chiny zakazały egzaminów pisemnych dla sześcio- i siedmiolatków. Alarmowano wówczas, że zdrowie fizyczne i psychiczne uczniów jest narażone na szwank.
Chińskie władze w tym roku wprowadziły również szereg środków mających na celu ograniczenie "uzależnienia" dzieci od internetu i gier:
Nowe przepisy nie zostały jeszcze oficjalnie opublikowane. Doniesienia mediów sugerują jednak, że nowe prawo zachęca rodziców do pielęgnowania moralności, rozwoju intelektualnego i nawyków społecznych swoich dzieci.
Za wdrażanie nowych przepisów mają być odpowiedzialne samorządy lokalne.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA

Popularne dzisiaj

Daniel Martyniuk objawił się jako antysystemowiec i wolnościowiec, tłumaczy, że jest za dużo ograniczeń

Daniel Martyniuk objawił się jako antysystemowiec i wolnościowiec, tłumaczy, że jest za dużo ograniczeń
32
"Ludzie, precz z władzą. Precz z prawem. Tylko my! Ludzie, którzy wolność kochają!". Zobacz więcej »

Niemiło na Komisji Kultury: poseł Suski powiedział "do widzenia, d*bile" i wyszedł

Niemiło na Komisji Kultury: poseł Suski powiedział "do widzenia, d*bile" i wyszedł
26
"Trzeba to w jakiś sposób ocenić, a ponieważ nie ma możliwości zabrania głosu, to pozostaje tylko określenie tego w ten sposób". Zobacz więcej »

Rolnicy z krajów UE protestują w Brukseli, chcą zatrzymać umowę Mercosur

Rolnicy z krajów UE protestują w Brukseli, chcą zatrzymać umowę Mercosur
45
 Funkcjonariusze zaapelowali do mieszkańców, aby unikali podróżowania samochodami i w miarę możliwości pracowali dziś z domu. Zobacz więcej »

Komisji Europejskiej odwidziało się i nie będzie całkowitego zakazu aut spalinowych od 2035 roku

Komisji Europejskiej odwidziało się i nie będzie całkowitego zakazu aut spalinowych od 2035 roku
63
Pojawiła się natomiast nowa propozycja, zakładająca, że producenci pojazdów zostaną zobowiązani do redukcji emisji CO2 o 90 proc. Zobacz więcej »
Więcej popularnych